Viive-Kai Rebane

Armas kevadtoetaja!

Hei! Sel kevadel sai kaamerale ikka korralikult tuld antud ning pilte tuli rohkem kui jõuaks hetkel töödelda! Ometigi olen valinud välja oma kolm lemmikut ning nüüd soovin neid suure rõõmuga ka teiega jagada! Alustame siis karupildist, mille järgi sel kevadel läksin ja mille ka lõpuks kätte sain!

Karujaht osutus palju keerulisemaks, kui ma arvasin. Tegelikult õnnestus kevade jooksul kohata isegi nelja karu, aga pildistada sain neist kolme! Samuti magasin õndsat und varjes, samal ajal kui viies ja kuues karu minu kõrval söömas käisid- aga kuna ma neid ise ei näinud, siis nimekirja neid ka ei lisa. Samas äge mõelda, et karud minu kõrval toimetasid! Kuna õues oli siis pime, siis poleks saanud neid niikuinii pildistada. Ma üritasin karu kohata teede peal hiilides, tegin seda ikka hea mitukümmend tundi ja selle aja jooksul kohtasin palju teisi loomi- põtru, jäneseid, rebaseid, mäkra, sookurgi… loomi nägin palju aga karud olid ikka metsa varjus peidus. Selle pildi püüdsin kinni Alutaguse karuvarjest- läksin sinna kindla teadmisega, et ma ei taha tagasi Hiiumaale sõita ilma karupildita! Ja minu õnneks üks tore karupaar tol õhtul seal liikuski! Nad tulid küll natukene hilja minu jaoks, metsa all oli juba päris hämar, aga samas mõned ägedad kaadrid ikka sain!

 

Aga sel kevadel otsisin ka teisi loomi ja endagi imestuseks sain neid kõiki pildistada ja enam veelgi- kohtasin ka loomi ja linde, keda ei osanud otsidagi! Näiteks õnnestus esimest korda elus looduses näha ja pildistada mäkra! Ning suur fookus oli sel kevadel ka kakkudel, no ikka väga palju vanu puid sai üle vaadatud lootuses leida kakupesa- aga seekord see ei õnnestunud. Kakku siiski kohtasin- üks imearmas Kodukaku poeg istus tuttava tagaaias- nad on seal pesitsenud juba aastakümneid ning nii saigi ette võtta üks minipuhkus karude otsimisest ning öö varjetelgis istutud ja kakukesi oodatud!

Pilt vist räägib iseenda eest- mul oli nunnumeeter ikka täiega põhjas ja salamisi lootsin, et õnnestub ka kakuema näha! Kahjuks see ei läinud õnneks aga polegi oluline- kakk sai pildistatud ja olin nii tänulik selle kogemuse eest! Viimane pilt, mida teiega jagan, sai tehtud küll puhtalt tahtejõu najal. 

See pilt on siis pildistatud Hiiumaa rannikul, kust avastasin ühe ägeda rebasepere! Seal elab neli rebasekutsikat ning üks tubli emme, kes neile muudkui toitu ette viib! Pildistada sain neid loojangu ajal peale tööd- sel kevadel on ikka tohutult tööd olnud ning õhtu lõpuks olen väga väsinud olnud, kuid kohe kuidagi ei saanud lasta mööda võimalust rebasepere pildistada. Ma ei tahtnud neid väga segada, nii et kui selle pildi kätte sain siis teadsin, et nüüd tuleb väikeselt rebaselt eeskuju võtta ja natukene pildistamisest puhata! Loodan, et ka teie leiate sel suvel aega saba kerra tõmmata ja mõnusalt päikeses peesitada!


Minu poolt üks väga suur aitäh, et kevadtoetajaks hakkasite ja minusse uskusite- see tähendab mulle palju! Hoidsin teid oma mõtetes ja lisasite jõudu ja motivatsiooni, et magamata ööd vastu pidada ja jälle ikka fotojahile minna! Suured failid saate alla tõmmata siit:


https://drive.google.com/drive/folders/1dW-_yW8FNzVPmUCrEd6-URzFd8K2akce?usp=sharing


Ps: Toetajatele saadetud digifaile võib kasutada ainult isiklikuks mitte kaubanduslikuks otstarbeks, neid ei või edasi müüa ega teistele jagada.


Imelist suve teile ning muidugi ägedaid looduselamusi!!!

Tänades,

Viive& Jack

Scroll to Top